www.zindeglobal.com her koşulda 14 gün içerisinde herhangi bir beyanda bulunmaya gerek duymadan satışını yaptığı ürünleri koşulsuz olarak geri almayı taahhüt eder. (Kullanılmış ve deforme olmuş kullanıcı hatası olan ürünler hariç).

www.zindeglobal.com ‘da satılan tüm ürünler üretici firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün hatalı veya kargo aşamasında zarar görürse ürününüz garanti süresi içinde ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilir. Bu konuda sıkıntı yaşarsanız www.zindeglobal.com‘a hemen bilgi vermeniz yeterlidir.

Kısaca iade şartları hakkında

– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

– Cayma hakkı, ürün değişimi, garantiye gönderilmiş tüm ürünlerin gidiş ve dönüş kargo masrafları tümü ile müşteriye aittir.

– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi tedarikçi firmalarımız tarafından kabul edilmemektedir.

– Ürün faturası kesinlikle saklanmalı ve iade sırasında satıcıya ulaştırılmalıdır.

İade şartları

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 14 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

Ayıplı mal olduğu bildirilen edilen ürünlerin geri gönderim kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır. Bu kargo ücreti malın ayıplı olduğu tespit tutanağından sonra müşteri hesabına geri iadesi yapılır.

Özel Ürünlerin İade Şartları:

Kutulu Ürünler;

Ürünlerin kutusu, orijinal ambalajı ve aksesuarları hasarsız ve eksiksiz olmalıdır. İade edilecek orijinal ürün kutularının üzerine kesinlikle kargo firmalarının bantları vs. yapıştırılmamalıdır. Bu şekilde gelen ürünler tedarikçi firmalar tarafından iade alınmamakta olup, adresinize teslim olarak geri gönderilecektir. Ürün teslim alındıktan sonra oluşabilecek arızalar için üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Cayma hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için;

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da www.zindeglobal.com  bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

İade süresi

www.zindeglobal.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 3 gün içinde iade eder.

Kargo ücreti

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ürün değişimlerinde ve iadesinde kargo masrafı müşteriye aittir.

Kapat
Kapat
Başlangıç
Menü
0 Favorilerim
0 Sepetim
Kapat

Sepetim

Alışveriş sepeti boş!

Alışverişe devam